VETRISCIENCE COMPOSURE MAX LIQUID PRO PSY A KOČKY

1.045

Katalogové číslo: 2001000071098 Kategorie: ,

Receptura na uklidnění psů a koček.
VETRISCIENCE COMPOSURE MAX LIQUID je určen pro kočky a psy, kteří vykazují hyperaktivitu, úzkost nebo reagují na stres vyvolaný životním prostředím.
Uklidňující receptura doporučená pro domácí zvířata vystavená zvýšeným stresorům z prostředí.
Pokud se domácí zvířata nemohou přizpůsobit stresu, může to vést k úzkosti, nervozitě, hyperaktivitě, abnormálnímu značení močí, nadměrnému škrábání, chvění nebo až k ničivému nebo agresivnímu chování.

Doporučeno pro:
Ohňostroje a bouřky
Svátky a večírky
Změny prostředí
Změny v krmení nebo prostředí v chovech
Návštěvy veterináře nebo při úpravě srsti
Nuda nebo úzkost z odloučení
Cestování a přesuny

Tekutou aplikační formu ocení zejména kočky a malí psi. Výrazně se tím sníží riziko dalšího stresu způsobeného násilným podáváním tablety nebo pamlsku.

Composure ™ pomáhá zmírnit problémy spojené se stresem, aniž by to ovlivnilo osobnost nebo vitalitu zvířete. Může být používán denně nebo v případě potřeby následné pomoci při relaxaci.
Obsahuje kombinaci faktorů, jako je uklidňující komplex z mleziva, L-theanin a thiamin (vitamín B1), které všechny řeší stres a poskytují uklidňující podporu.

O receptuře:

Colostrum Calming Complex® Biopeptide Blend je izolován z proteinů kolostra, které mají uklidňující účinek na zvířata. Bylo zjištěno, že tyto bioaktivní proteiny podporují kognitivní funkce a snižování stresu. Colostrum Calming Complex® Biopeptide Blend v této receptuře spolupracuje s L-theaninem a podporuje relaxaci a rozpoznávání u psů a koček.
L-theanine podporuje uklidnění a relaxaci a snižuje podrážděnost a stavy s nízkou náladou. L-theanine byl rozsáhle zkoumána pro svou schopnost snižovat stres, úzkost a nežádoucí chování. L-theanin je přirozeně se vyskytující aminokyselina v zeleném čaji, která je derivátem kyseliny neurotransmiter glutamové. Pomáhá tělu produkovat další uklidňující aminokyseliny, jako je dopamin, GABA a tryptofan a pomáhá uvést některé neurotransmitery do rovnováhy. Studie na L-theaninu prokázaly snížené úzkostné chování u psů a koček bez nepříznivých účinků nebo ospalosti. Psi a kočky byli ve stresových situacích ostražití, hraví a klidnější.
Thiamin (vitamin B1) pomáhá zvládat stres a snižuje podrážděnost. Bylo prokázáno, že thiamin ovlivňuje centrální nervový systém a uklidňuje úzkostná zvířata. Nedostatek thiaminu může během období stresu způsobit mentální zmatenost, svalovou slabost, svalové křeče, nervozitu, sníženou chuť k jídlu nebo úbytek hmotnosti.
Composure ™ neobsahuje L-tryptofan ani bylinné přísady, jako je kava kava, valerian nebo třezalka tečkovaná. Její složky nezpůsobují závislost, ospalost ani zhoršené motorické dovednosti.
Složení:

Aktivní složky v 1/2 čajové lžičky (2,5 ml):

Thiamin (vitamín B1) 134 mg
Colostrum Calming Complex® Biopeptide Blend 0,22 mg
L-theanin 21 mg
Neaktivní složky:

kukuřičný škrob, glycerin, guarová guma, lecitin (ze sóji), maltodextrin, netučná mléčná sušina, oxid křemičitý, kyselina sorbová, sacharóza, rostlinný olej, voda.

Návod k použití:
Před každým použitím dobře protřepejte.

Kočky:
Podávejte ½ čajové lžičky denně.

Psi:
Do 10 kg podávejte ½ čajové lžičky denně
10 – 20 kg podávejte 1 čajovou lžičku denně
20 – 35 kg podávejte 1½ lžičky denně
35 kg a více podávejte 2 lžičky denně
Během doby zvýšeného stresu je bezpečné zdvojnásobit výše uvedenou dávku podle potřeby. Tento produkt lze použít buď podle potřeby k okamžitému zklidnění nebo denně k dlouhodobému potlačení stresu.